Manufacturer No:TPS25961DRVR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hot Swap Voltage Controllers
Description:Hot Swap Voltage Controllers 2.7-V to 19-V 100-mO eFuse with overvoltage overcurrent and short-circuit protection
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Hot Swap Voltage Controllers |
| Product: | Controllers & Switches |
| Current Limit: | 2 A |
| Supply Voltage - Max: | 19 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Current: | 130 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WSON-6 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Power Fail Detection: | Yes |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input / Supply Voltage - Max: | 19 V |
| Input / Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Product Type: | Hot Swap Voltage Controllers |
| Series: | TPS25961 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
HOT
TPS37043BJOFDDFRQ1
Brand:Texas Instruments
TPS38700C03NRGERQ1
Brand:Texas Instruments

TPS62873QWRXSRQ1
Brand:Texas Instruments

BQ79616PAPR
Brand:Texas Instruments

TPS35AA38AGADDFRQ1
Brand:Texas Instruments

DRV8243PQDGQRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX16165ATPH+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMC5240ATJ+
Brand:ADI Trinamic

2ED1323S12PXUMA1
Brand:Infineon Technologies

LMG2610RRGT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






