Manufacturer No:25KEBS6AFPD
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters KEB 25A 1S NUT DELTA 440VAC 50HZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | 3-Phase EMI/EMC Filter |
| Voltage Rating: | 440 VAC |
| Current Rating: | 20 A |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Leakage Current: | 5 mA |
| Approvals: | UL CSA |
| Operating Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Height: | 40 mm |
| Length: | 100 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Width: | 96.5 mm |
| Part # Aliases: | 1-1609965-6 |
HOT
3-134-824
Brand:Schurter

1-2405077-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

FN3288HV-230-40-C36-R65
Brand:Schaffner

1-2405082-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

30KEPS10BBSW
Brand:TE Connectivity / Corcom

2405077-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-137-011
Brand:Schurter

2405081-2
Brand:TE Connectivity / Corcom
B84299D2160E001
Brand:EPCOS / TDK

2432409-1
Brand:TE Connectivity / Corcom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






