Manufacturer No:50KEBS6AFPDVM
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters KEB 50A 1S NUT DELTA 440VAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | 3-Phase Power Line Filter |
| Voltage Rating: | 440 VAC |
| Current Rating: | 50 A |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Leakage Current: | 5 mA |
| Approvals: | UL CSA |
| Operating Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Part # Aliases: | 6-1609965-1 |
HOT
3-134-821
Brand:Schurter

B84143C0160S250
Brand:EPCOS / TDK

1-2405077-3
Brand:TE Connectivity / Corcom

3-134-838
Brand:Schurter

1-2405077-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

6KEBS1BFPDDM
Brand:TE Connectivity / Corcom

50KESS6AFPWHM
Brand:TE Connectivity / Corcom

2405082-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405082-1
Brand:TE Connectivity / Corcom

FN3288-230-40-C21-R65
Brand:Schaffner
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






