Manufacturer No:3046L-2-103
Manufacturer:Bourns
Type:Slide Potentiometers
Description:Slide Potentiometers 10KOHMS 0.25" RANGE/TRAVEL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Slide Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3046 |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Type: | Linear Motion Potentiometer |
| Travel: | 6.35 mm |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 125 mW (1/8 W) |
| Tolerance: | 20 % |
| Taper: | Linear |
| Length: | 19.68 mm |
| Width: | 5.69 mm |
| Height: | 6.58 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Carbon |
| Life: | 500000 Cycles |
| Product: | Slide Potentiometers/Faders |
| Product Type: | Slide Potentiometers |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Unit Weight: | 0.077603 oz |
HOT
3852A-282-103AL
Brand:Bourns

AD5175BRMZ-10-RL7
Brand:Analog Devices

MAX5418LETA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

534B1501JL
Brand:Vishay / Spectrol

82A2A-B24-A05/A05L
Brand:Bourns

P11H1F0GHFY00103MA
Brand:Vishay

534B1102JC
Brand:Vishay / Spectrol

AD5245BRJZ10-R2
Brand:Analog Devices

51AAA-B24-A13L
Brand:Bourns
157S102MB9002
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






