Manufacturer No:640586-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors 8P IN-LINE PLUG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plug Housings |
| Number of Positions: | 8 Position |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Contact Gender: | Socket (Female) |
| Pitch: | 6.35 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | - |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity |
| Housing Color: | Natural |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Unit Weight: | 0.720012 oz |
HOT
350778-1
Brand:TE Connectivity / AMP

60617-6
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770174-0
Brand:TE Connectivity / AMP

643413-1
Brand:TE Connectivity / AMP

770074-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770170-1
Brand:TE Connectivity / AMP

350777-1
Brand:TE Connectivity / AMP

61117-4
Brand:TE Connectivity / AMP

794120-1
Brand:TE Connectivity

213283-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






