Manufacturer No:36644-0010
Manufacturer:Molex
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors 2.13mm MLX Recep 5Ckt PA GW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacle Housings |
| Number of Positions: | 5 Position |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Contact Gender: | - |
| Pitch: | 6.35 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | - |
| Current Rating: | 20 A |
| Accessory Type: | - |
| Series: | 36644 |
| Brand: | Molex |
| Contact Type: | - |
| Flammability Rating: | UL 94 V-2 |
| Housing Color: | White |
| Housing Gender: | Receptacle |
| Mating Post Length: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Termination Post Length: | - |
| Unit Weight: | 0.194007 oz |
HOT
151680
Brand:TE Connectivity / AMP

794276-1
Brand:TE Connectivity

60617-6
Brand:TE Connectivity / AMP

794894-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-794231-0
Brand:TE Connectivity / AMP

794269-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770251-0
Brand:TE Connectivity / AMP

1-480764-0
Brand:TE Connectivity / AMP

213283-2
Brand:TE Connectivity

1-480698-0
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






