Manufacturer No:MADP-011028-14150T
Manufacturer:MACOM
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes .5-12GHz Ls=.4nH 100W Pk
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 4.4 Ohms |
| If - Forward Current: | 250 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 900 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Frequency: | 50 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 12 GHz |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-6 |
| Series: | MADP |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | MACOM |
| Carrier Life: | 2 us |
| Configuration: | Single |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 3.4 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 4.3 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Termination Style: | Solder |
| Unit Weight: | 0.000744 oz |
HOT
MML4403-GM2
Brand:Microchip Technology

RN142SMT2R
Brand:ROHM Semiconductor

MPN7420-C12
Brand:MACOM

MA4P7447ST-287T
Brand:MACOM
MMDB30-B11
Brand:MACOM

BAR5002VH6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
SMP1331-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MA4P929-401
Brand:MACOM

CLA4608-085LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

BAP51-02,115
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






