Manufacturer No:SMP1307-005LF
Manufacturer:Skyworks
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes Ls-1.5nH SOT-23 Series Pair
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 3 Ohms |
| Vf - Forward Voltage: | 850 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Frequency: | 5 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 2 GHz |
| Package / Case: | SOT-23 |
| Series: | SMP1307 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Carrier Life: | 1500 ns |
| Configuration: | Series Pair |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 100 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 250 mW |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.000282 oz |
HOTSMMD805-SOD323
Brand:MACOM
MA4P7433ST-287T
Brand:MACOM

BAR5002VH6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

MA4P7002F-1072T
Brand:MACOM
MADL-011023-14150T
Brand:MACOM

BAR 63-03W E6327
Brand:Infineon Technologies
SMP1302-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

BAR 50-02V H6327
Brand:Infineon Technologies
MA4P4001B-402
Brand:MACOM

MML4401-GM3
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






