Manufacturer No:B7A-R6F36
Manufacturer:Omron
Type:Other Modules
Description:Other Modules 16 PT PNP OUT COM 3MS LOADOFF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Other Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transistor I/O Link Module - Outputs |
| Interface Type: | 2-Wire |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 24 V |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Description/Function: | PNP open collector output |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | B7A |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Part # Aliases: | B7AR6F36 |
| Unit Weight: | 5.643834 oz |
HOT
LUNA.BB
Brand:Great Scott Gadgets

B7A-R3A33-M
Brand:Omron Automation and Safety

B7A-R3A38-M
Brand:Omron Automation and Safety
2282100-R
Brand:Microchip Technology

B7A-R6F36
Brand:Omron Automation and Safety

2290200-R
Brand:Microchip Technology

P2-EC32MB
Brand:Parallax
96SDVR-8X-ST-HL-B1
Brand:Advantech

PXI-7931
Brand:ADLINK Technology

LUNA
Brand:Great Scott Gadgets
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






