Manufacturer No:TPSI3052SQDWZRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Galvanically Isolated Gate Drivers
Description:Galvanically Isolated Gate Drivers Automotive reinforced isolated switch driver with integrated 15-V gate supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Galvanically Isolated Gate Drivers |
| Series: | TPSI3052-Q1 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-MOD-8 |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | Galvanically Isolated Gate Drivers |
| other: | 1000 |
HOT
VO617A-4X016
Brand:Vishay Semiconductors

NCP51560BBDWR2G
Brand:onsemi
SFH6206-2T
Brand:Vishay Semiconductors

VO617A-3X017T
Brand:Vishay Semiconductors

BRT13H
Brand:Vishay Semiconductors

RV1S9262ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

UCC5390ECQDWVRQ1
Brand:Texas Instruments

RV1S2281ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

TLP5212(D4,E
Brand:Toshiba

TLP3910(D4C20TPE
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






