Manufacturer No:TRF7970ARHBT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:NFC/RFID Tags & Transponders
Description:NFC/RFID Tags & Transponders Fully Int 13.56MHz RFID/NFC Xcvr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| RoHS: | Details |
| Operating Frequency: | 13.56 MHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TRF7970AEVM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 110 C |
| Product Type: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| Series: | TRF7970A |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Type: | RFID and NFC Transceiver IC |
| Unit Weight: | 0.021517 oz |
HOT
ST25DV04KC-JF6D3
Brand:STMicroelectronics

MAX66301ETN+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

B82453C0270A000
Brand:EPCOS / TDK

4429
Brand:Adafruit

4308RV-404XJLD
Brand:Coilcraft

SEN-10127
Brand:SparkFun
PN7160A1EV/C100K
Brand:NXP Semiconductors

NT2H1311F0DTLH
Brand:NXP Semiconductors
ST25DV16KC-JF8D3
Brand:STMicroelectronics

MIKROE-4635
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






