Manufacturer No:PNEV5180BM
Manufacturer:NXP
Type:NFC/RFID Development Tools
Description:NFC/RFID Development Tools PN5180 NFC Frontend Development Board for POS Terminal Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | NFC/RFID Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Boards |
| For Use With: | LPC1769 |
| Tool Is For Evaluation Of: | PN5180 |
| Operating Supply Voltage: | 7.5 V to 12 V |
| Protocol - Sub GHz: | RFID |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Frequency: | 27.12 MHz |
| Interface Type: | SPI |
| Product Type: | NFC/RFID Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | 935307321699 |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT
TRF7960RHBT
Brand:Texas Instruments

SEN-11862
Brand:SparkFun

B82453C0270A000
Brand:EPCOS / TDK

ST25DV64KC-IE8T3
Brand:STMicroelectronics

RF430CL330HCPWR
Brand:Texas Instruments

RF430CL330HIRGTR
Brand:Texas Instruments

CLRC63201T/0FE,112
Brand:NXP Semiconductors

MFRC63003HNE
Brand:NXP Semiconductors

NT3H2211W0FT1X
Brand:NXP Semiconductors

TPLC553030-592H
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






