Manufacturer No:78152 SL005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 28AWG 2PR FOIL 100 FT SPOOL SLATE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Control Cable |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 2 Pair Twisted |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Outside Diameter: | 0.136 in |
| Jacket Color: | Gray (Slate Gray) |
| Jacket Material: | Modified Polyphenylene Ether (mPPE) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 19 x 40 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Alpha Wire |
| Packaging: | Spool |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | EcoCable Mini |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | EcoCable |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
1501867
Brand:Phoenix Contact

09456000135
Brand:HARTING
190-038045-00
Brand:Amphenol Socapex

78022 SL005
Brand:Alpha Wire

1501728
Brand:Phoenix Contact

1441545
Brand:Phoenix Contact

8428 010100
Brand:Belden Wire & Cable

2219/27C SL005
Brand:Alpha Wire

1180723
Brand:Phoenix Contact

1419152
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






