Manufacturer No:19227 010250
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 18AWG 2C UNSHLD 250ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Portable Cordage |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 2 Conductor |
| Cable Length: | 250 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 7.37 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Chlorinated Polyethylene (CPE) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | 16 x 30 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Features: | SJO oil-resistant rubber jacket smooth jacket |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 19227 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 12.750 lbs |
HOT
5482C SL005
Brand:Alpha Wire

1550708
Brand:Phoenix Contact

9464 060U500
Brand:Belden Wire & Cable

1550672
Brand:Phoenix Contact

09456000131
Brand:HARTING
190-038045-00
Brand:Amphenol Socapex

191-031190-00
Brand:Amphenol Socapex

9991 060100
Brand:Belden Wire & Cable
76103WS 008100
Brand:Belden Wire & Cable

9494 060U500
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






