Manufacturer No:1501838
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables SAC-4P-100.0-PVC/ 0.34
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Cable Ring |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 4 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 22 AWG |
| Outside Diameter: | 4.7 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Field |
| Part # Aliases: | SAC-4P-1000-PVC/034 SAC4P1000PVC034 |
| Unit Weight: | 0.105822 oz |
HOT
7923A 0102000
Brand:Belden Wire & Cable

9932 060100
Brand:Belden Wire & Cable

86107CY SL005
Brand:Alpha Wire

1503373
Brand:Phoenix Contact

1592A 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

1400493
Brand:Phoenix Contact

10GXS12 0061000
Brand:Belden Wire & Cable

9464 060U500
Brand:Belden Wire & Cable

1501650
Brand:Phoenix Contact

2422C SL005
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






