Manufacturer No:PD60-3-1260-CANOPEN
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 48V 2.1Nm NEMA24/60mm RS485 CAN USB CANopen Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Motor |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 24 |
| Connection: | RS-485 |
| Minimum Holding Torque: | 2.1 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Voltage Rating: | 3.36 V |
| Current Rating: | 2.8 A |
| Rotor Inertia: | 570 g-cm-sq |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Series: | PD-1260 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0319 |
| Unit Weight: | 2.712 lbs |
HOT
ATS480C14Y
Brand:Schneider Electric

DRV8231DDAR
Brand:Texas Instruments
HT23-603D-ZAA
Brand:Applied Motion

MIKROE-4035
Brand:Mikroe

PD42-1-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

PD57-2-1260-TMCL
Brand:ADI Trinamic

NEMA11-13-01D-AMT112S
Brand:CUI Devices
HT34-687
Brand:Applied Motion

902-0086-000
Brand:ROBOTIS

QSH2818-32-07-006
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






