Manufacturer No:A33003LLUATR-125
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Motion & Position Sensors
Description:Board Mount Motion & Position Sensors 5V PROGRAMMABLE ASIL COMPLIANT ANGLE SENSOR W/ SENT OUTPUT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Motion & Position Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Position Sensors |
| Output Type: | PWM SENT |
| Operating Supply Current: | 13 mA |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | TSSOP-14 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Measures: | Position |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Operating Angle: | 360 deg |
| Product Type: | Motion & Position Sensors |
| Resolution: | 12 bit 15 bit |
| Series: | A33003 |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
LSM6DSO16ISTR
Brand:STMicroelectronics

IIM-42652
Brand:TDK InvenSense

IAM-20680HP
Brand:TDK InvenSense

ADXL1001BCPZ
Brand:Analog Devices

IIM-46230
Brand:TDK InvenSense

AIS3624DQTR
Brand:STMicroelectronics

V2S200D-1-8
Brand:Knowles

3DM-GX5-AHRS
Brand:LORD Microstrain

OpenIMU300ZI
Brand:ACEINNA

LIS2DUX12TR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






