Manufacturer No:KX134-1211
Manufacturer:Kionix
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers Tri-Axis Acclrmtr 8g 16g 32g
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kionix |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 8 g 16 g 32 g 64 g |
| Sensitivity: | 4096 counts/g |
| Output Type: | Digital |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Resolution: | 8 bit 16 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Operating Supply Current: | 148 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-12 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Kionix |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Accelerometers |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.082453 oz |
HOT
AS5715R-ZTST
Brand:ams OSRAM

V2S200D-1-8
Brand:Knowles

TARS-HCASS
Brand:Honeywell

SCL3400-D01-1
Brand:Murata Electronics

MTI-100-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

3DM-CX5-AHRS
Brand:LORD Microstrain

BNO085
Brand:CEVA

3DM-CV7-AHRS
Brand:LORD Microstrain

AIS3624DQTR
Brand:STMicroelectronics

IAM-20680HP
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






