Manufacturer No:MTLT335D
Manufacturer:ACEINNA
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units 6DOF Open-Source High Performance Rugged IMU module with CAN and RS232 interface Not for Military Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ACEINNA |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | 65 mm x 66 mm x 27 mm |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | CAN RS-232 |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 8 g |
| Resolution: | - |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Bandwidth: | 5 Hz to 50 Hz |
| Brand: | ACEINNA |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Range: | 400 dps |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Series: | MTLT335 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT73560016-000
Brand:Measurement Specialties

MC6470
Brand:MEMSIC

KX134-1211
Brand:Kionix
A19351PUBATN-F-A
Brand:Allegro MicroSystems

66212APZ1
Brand:Amphenol PCB Piezotronics

ADXL343BCCZ
Brand:Analog Devices

ASM330LHHXTR
Brand:STMicroelectronics

MLX90333KGO-BCT-000-SP
Brand:Melexis

3038-0500
Brand:Measurement Specialties

3DMGQ7-GNSS/INS
Brand:LORD Microstrain
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






