Manufacturer No:70703
Manufacturer:Auvidea
Type:Modules Accessories
Description:Modules Accessories J106 Jetson TX1/TX2 carrier with 6 CSI-2 connectors with MPU-9250 IMU (38227-2) -
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Auvidea |
| Product Category: | Modules Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | Carrier Boards |
| For Use With: | Jetson TX1/TX2 |
| Brand: | Auvidea |
| Dimensions: | 50 mm x 87 mm |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Product Type: | Modules Accessories |
| Series: | J106-2 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
BKBBMC1B2
Brand:Intel

AIM-SRP0-0000
Brand:Advantech

70703
Brand:Auvidea

CS-ARMORY-03
Brand:Crowd Supply

2000036233
Brand:Basler

2200000084
Brand:Basler

IMC-711I-AC-PS
Brand:Advantech

70788
Brand:Auvidea

IPC-610MB-00HD
Brand:Advantech

XR-WT1-0401
Brand:Quantic X-Microwave
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






