Manufacturer No:70760
Manufacturer:Auvidea
Type:Modules Accessories
Description:Modules Accessories J90 Jetson TX1/TX2 carrier board with 2x UART 2x CSI-2 100BT Ethernet 2x I2C 1x
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Auvidea |
| Product Category: | Modules Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | Carrier Boards |
| For Use With: | TX1 TX2 |
| Brand: | Auvidea |
| Dimensions: | 50 mm x 87 mm x 16 mm |
| Operating Supply Voltage: | 7 V to 17 V |
| Product Type: | Modules Accessories |
| Series: | J90 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 3 oz |
HOT
HDWG51JXZSTB
Brand:Toshiba

70788
Brand:Auvidea

DisplayPort/HDMI adapter 4k
Brand:congatec

X000018
Brand:Arduino

XR-WT1-0401
Brand:Quantic X-Microwave

SLPP12310-01
Brand:Lantronix

76002107
Brand:DIGI

TEB0728-02
Brand:Trenz Electronic

ITPS-PSIK
Brand:DIGI

76002086
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






