Manufacturer No:TLE98932QTW62SXUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:ARM Microcontrollers - MCU
Description:ARM Microcontrollers - MCU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | ARM Microcontrollers - MCU |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-48 |
| Core: | ARM Cortex M3 |
| Program Memory Size: | 272 KB |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 60 MHz |
| Number of I/Os: | 8 I/O |
| Data RAM Size: | 31 kB |
| Supply Voltage - Min: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Interface Type: | SPI UART |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Timers/Counters: | 12 x 16 bit 1 x 24 bit |
| Product: | MCUs |
| Product Type: | ARM Microcontrollers - MCU |
| Program Memory Type: | Flash |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Tradename: | MOTIX |
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer Windowed |
| Part # Aliases: | TLE9893-2QTW62S SP004783954 |
HOTXMC7200D-E272K8384AA
Brand:Infineon Technologies
STM32G071GBU7
Brand:STMicroelectronics

F280034SPM
Brand:Texas Instruments
CY8C4149AZI-S598
Brand:Infineon Technologies
PIC16F17176-I/PT
Brand:Microchip Technology

PIC18F26Q71-E/SO
Brand:Microchip Technology

AVR32DD28-I/SS
Brand:Microchip Technology

S32K341EHT0MPBST
Brand:NXP Semiconductors
R7F100GBH2DFP#AA0
Brand:Renesas Electronics

STM32C031C6U6
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






