Manufacturer No:SFSD008GN1AM1MT-I-5E-21Q-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards Industrial microSD Card S-58u 8 GB 3D PSLC Flash increased OP -40C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | S-58u |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 8 GB |
| Sustained Write: | 55 MB/s |
| Sustained Read: | 95 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 0.7 mm |
| Brand: | Swissbit |
| Configuration: | PSLC |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | 608903 |
HOT
AT45DB641E-MHN-Y
Brand:Renesas / Dialog

AT25DF321A-MH-Y
Brand:Renesas / Dialog

OMSP0S3256Q-00
Brand:Kingston

AT45DB161E-SHF-B
Brand:Renesas / Dialog

MTFDKCC30T7TGR-1BK1DFCYY
Brand:Micron

IKVP50C/32GB
Brand:Kingston

SBFPF2BU076T001
Brand:Solidigm

DTKN/256GB
Brand:Kingston

OM8SEP41024Q-A0
Brand:Kingston
OCP0S3128Q-A0
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






