Manufacturer No:SFSD004GN1AM1MT-I-5E-21Q-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards Industrial microSD Card S-58u 4 GB 3D PSLC Flash increased OP -40C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | S-58u |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 4 GB |
| Sustained Write: | 84 MB/s |
| Sustained Read: | 97 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 0.7 mm |
| Brand: | Swissbit |
| Configuration: | PSLC |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | SFSD004GN1AM1MT-I-5E-21R-STD 608902 |
HOTMTFDKBK2T0QFM-1BD1AABYY
Brand:Micron

AT25SF321B-MHB-T
Brand:Renesas / Dialog

MT61K512M32KPA-14:C
Brand:Micron

SFPC320GM1AR4MT-I-7C-62R-STD
Brand:Swissbit

OM8PGP4128P-A0
Brand:Kingston

M95P08-IXMNT/E
Brand:STMicroelectronics

S40FC008C3B1I00300
Brand:SkyHigh Memory

SSDPFKNU020TZX1
Brand:Solidigm

MT62F1G64D8CH-031 WT:B
Brand:Micron

NRF24L01P
Brand:Nordic Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






