Manufacturer No:ASD2202-R-S
Manufacturer:TinyCircuits
Type:Memory IC Development Tools
Description:Memory IC Development Tools SRAM TinyShield
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TinyCircuits |
| Product Category: | Memory IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Add-On Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | 23LC1024 |
| Memory Size: | 1 Mbit |
| Memory Type: | SRAM |
| Brand: | TinyCircuits |
| Dimensions: | 20 mm x 20 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | Memory IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 0.265825 oz |
HOT
MIKROE-2828
Brand:Mikroe

MIKROE-5073
Brand:Mikroe

MIKROE-5681
Brand:Mikroe

MIKROE-4497
Brand:Mikroe

MFSUSANOEMMC
Brand:Mpression
CYFL208-001
Brand:Infineon Technologies

USB06-U8-RB1Q03-M01
Brand:Hyperstone

112990006
Brand:Seeed Studio

MIKROE-3762
Brand:Mikroe

SPX-14764
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






