Manufacturer No:M95P16-IXMNT/E
Manufacturer:STMicroelectronic
Type:EEPRO
Description:EEPROM Ultra low-power 16 Mbit Serial SPI Page EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-8N |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 16 Mbit |
| Organization: | 2 M x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 80 MHz |
| Access Time: | 10 ns |
| Data Retention: | 100 Year |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | eel |
| Active Read Current - Max: | 5 mA |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
AT25DF321A-MH-Y
Brand:Renesas / Dialo
M95P16-IXMNT/E
Brand:STMicroelectronic

MTFDKBZ3T8TFR-1BC1ZABYY
Brand:Micro

OM4P0S3256Q-A0
Brand:Kingsto

MTFDDAV960TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micro

MIKROE-5740
Brand:Mikro

M95P08-IXMNT/E
Brand:STMicroelectronic

SSDPFKKW010X7X1
Brand:Solidig

OMSP0S3128Q-00
Brand:Kingsto

SFSD004GN1AM1MT-I-5E-21Q-STD
Brand:Swissbi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






