Manufacturer No:M95P08-IXMNT/E
Manufacturer:STMicroelectronic
Type:EEPRO
Description:EEPROM Ultra low-power 8 Mbit Serial SPI Page EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 8 Mbit |
| Organization: | 4 M x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 80 MHz |
| Access Time: | 11 ns |
| Data Retention: | 100 Year |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | eel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
SFSD032GL1AS1TO-I-NG-221-STD
Brand:Swissbi
M95P16-IXMNT/E
Brand:STMicroelectronic

OM8PGP4128P-A0
Brand:Kingsto

MT40A256M16LY-062E:F TR
Brand:Micro

IKKP200/32GB
Brand:Kingsto

MTFDKCC12T8TGJ-1BC1ZABYY
Brand:Micro

MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micro

MTFDKCC25T6TGJ-1BC1ZABYY
Brand:Micro

MT40A4G8NEA-062E:F
Brand:Micro

MTFDKBA800TFS-1BC1ZABYY
Brand:Micro
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






