Manufacturer No:1-1473005-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors 200P DDR SO DIMM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 5.2 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 2.5 V |
HOT
5821997-3
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

1565917-4
Brand:TE Connectivity

5535655-1
Brand:TE Connectivity / AMP

7-5382486-2
Brand:TE Connectivity / AMP

2-2013289-2
Brand:TE Connectivity
SCE2MSDB76A121SN
Brand:Amphenol LTD

GMC020080HR
Brand:Amphenol Commercial Products
DDR504112007H
Brand:Amphenol FCI

MEM2075-00-140-01-A
Brand:GCT

47553-0001
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






