Manufacturer No:VTDU41PI016G
Manufacturer:Virtium
Type:Managed NAND
Description:Managed NAND 16GBeUSB 10-pin (2.54mm)PESLCIndustrial Temp (-40 to 85 C)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Virtium |
| Product Category: | Managed NAND |
| RoHS: | Details |
| Series: | VTDU |
| Memory Size: | 16 GB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 69.85 mm x 100.5 mm x 7 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Virtium |
| Product Type: | Managed NAND |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Tradename: | TuffDrive |
HOTAP-UM004GT13ES-MSNRCM
Brand:Apacer

AF1GSSGH-AADXP
Brand:ATP Electronics
AP-UM004GT13ES-MSCM
Brand:Apacer

SFUI016GJ1AE1TO-C-QC-2A1-STD
Brand:Swissbit

GLS85LS1016P-S-I-FZJE-TT095
Brand:Greenliant
SQF-UDMS1-32G-HDE
Brand:Advantech

GLS85LD0512-60-RI-LBTE (Rev. AD0)
Brand:Greenliant

SFUI4096J1AE2TO-C-QT-2A1-STD
Brand:Swissbit

SFUI016GJ2AB1TO-I-QT-2A1-STD
Brand:Swissbit

GLS85LS1008P-S-I-FZJE-ND104
Brand:Greenliant
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






