Manufacturer No:TMAG5273A2QDBVR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Low-power linear 3D Hall-effect sensor with I C interface
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | 3D Hall-Effect Sensor |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Maximum Output Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | 133 mT to 266 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Series: | TMAG5273 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Voltage: | 5.5 V |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Sensitivity: | 820 LSB/mT |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
A31010SEHALT-4
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5231C1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

TLE4906KHTSA1
Brand:Infineon Technologies

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

AH1390-HK4-7
Brand:Diodes Incorporated

A31315LOLATR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments

MLX92352LVA-BAB-000-SP
Brand:Melexis

AH1807-W-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5231A1CQDMRR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






