Manufacturer No:2213627-4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors ASSEMBLY ROT DIM REC 49.22MM 7 POS 105C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Receptacle |
| Number of Positions: | 7 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 15 A |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Color: | Black |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG to 14 AWG |
| Unit Weight: | 4.218766 oz |
HOT
1-2363638-2
Brand:TE Connectivity

1-2834049-3
Brand:TE Connectivity

2359527-2
Brand:TE Connectivity

2379239-1
Brand:TE Connectivity

DF59M-2628PC
Brand:Hirose Connector

FLB-P75-001
Brand:Amphenol Commercial Products

293702-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2359615-1
Brand:TE Connectivity

FLBP77011
Brand:Amphenol Commercial Products

FLB-P70-001
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






