Manufacturer No:503471-0200
Manufacturer:Molex
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 3.7 LED REC HSG AS SY EMBSTP PKG 503471
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Receptacle |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 2 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Tin |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Series: | 503471 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Wire to Board |
| Brand: | Molex |
| Color: | White |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Pitch: | 3.7 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Power |
| Tradename: | Flexi-Mate |
| Voltage Rating: | 500 V |
| Unit Weight: | 0.005997 oz |
HOT
1-1956170-6
Brand:TE Connectivity

293388-5
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2359422-1
Brand:TE Connectivity

3-2834075-3
Brand:TE Connectivity

2359527-1
Brand:TE Connectivity

2213362-4
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2379239-1
Brand:TE Connectivity

2058943-4
Brand:TE Connectivity / P&B

2834055-1
Brand:TE Connectivity

293702-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






