Manufacturer No:104131-0500
Manufacturer:Molex
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 1.25mm W-to-B Conn. Housing-5P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Wire Housings |
| Type: | Receptacle Housing |
| Number of Positions: | 5 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 1 A |
| Contact Plating: | - |
| Contact Material: | - |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Series: | 104131 |
| Packaging: | Bulk |
| Accessory Type: | - |
| Application: | Wire-to-Board |
| Brand: | Molex |
| Contact Type: | Socket (Female) |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Pitch: | 1.25 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Power |
| Tradename: | IllumiMate |
| Unit Weight: | 0.002716 oz |
HOT
2834012-3
Brand:TE Connectivity / P&B

3-2834075-2
Brand:TE Connectivity

2363703-1
Brand:TE Connectivity

FLBP77011
Brand:Amphenol Commercial Products

1954289-3
Brand:TE Connectivity

2359615-1
Brand:TE Connectivity

FLA-R4141-30
Brand:Amphenol Commercial Products

2332473-1
Brand:TE Connectivity

2359527-2
Brand:TE Connectivity

2834055-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






