Manufacturer No:7-2834006-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 2P MRPK CONN RD/BK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Poke Home Connector |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Termination Style: | Poke-In |
| Current Rating: | 6 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Color: | Red Black |
| Length: | 12.7 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 400 VAC |
| Unit Weight: | 0.025045 oz |
HOT
DF59M-2628PC
Brand:Hirose Connector

2379239-1
Brand:TE Connectivity

1954289-2
Brand:TE Connectivity / P&B

FLBP77011
Brand:Amphenol Commercial Products

2-2834006-1
Brand:TE Connectivity / P&B

2213362-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1-2213266-2
Brand:TE Connectivity / P&B

2359527-1
Brand:TE Connectivity

2058943-4
Brand:TE Connectivity / P&B

8-2834006-2
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






