Manufacturer No:2106431-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 2 Position 18 AWG SMT IDC Feed Thru
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 8 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Series: | SlimSeal |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | Through Board |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Height: | 8 mm |
| Length: | 9.7 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 450 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Width: | 7.75 mm |
| Unit Weight: | 0.031359 oz |
HOT
2-2106124-7
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2834049-4
Brand:TE Connectivity

505071-0101
Brand:Molex

1-2379240-1
Brand:TE Connectivity

FLB-P75-002
Brand:Amphenol Commercial Products

293587-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2359528-2
Brand:TE Connectivity

2106056-8
Brand:TE Connectivity

2058299-1
Brand:TE Connectivity

1-2337216-3
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






