Manufacturer No:2106124-9
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 18-20 AWG Blade Contact Loose Piece
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Contacts |
| Type: | Terminals |
| Number of Positions: | 1 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 5 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Brass |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Series: | SlimSeal |
| Application: | Architectural Channel/Sign Digital Signage |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Type: | Tab |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 1.37 mm |
| Length: | 18.24 mm |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 400 VAC/VDC |
| Width: | 1.47 mm |
| Wire Gauge Max: | 18 AWG |
| Wire Gauge Min: | 20 AWG |
| Unit Weight: | 0.002892 oz |
HOT
2834012-3
Brand:TE Connectivity / P&B

2106431-2
Brand:TE Connectivity / P&B

7-2834006-2
Brand:TE Connectivity / P&B

FLB-P70-002
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2058299-2
Brand:TE Connectivity

FLM-P22-W0
Brand:Amphenol Commercial Products

2359615-1
Brand:TE Connectivity

DF59M-2224PC
Brand:Hirose Connector

2058299-1
Brand:TE Connectivity

FLM-P21-00
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






