Manufacturer No:2213362-4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors Dimming Photocell Recpt Assy 3/4 105 C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Receptacle |
| Number of Positions: | 7 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 15 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Contact Type: | Receptacle |
| Flammability Rating: | UL 94 V-2 |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Wire Gauge Max: | 14 AWG |
| Wire Gauge Min: | 20 AWG |
| Unit Weight: | 4.159999 oz |
HOT
2359421-1
Brand:TE Connectivity

2106135-3
Brand:TE Connectivity / P&B

FLM-S21-00
Brand:Amphenol Commercial Products

2834054-2
Brand:TE Connectivity
1-2834049-2
Brand:TE Connectivity

1-2834068-2
Brand:TE Connectivity / P&B

2359528-2
Brand:TE Connectivity

293702-1
Brand:TE Connectivity / AMP

FLM-P22-00
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2834049-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






