Manufacturer No:TPS92390RHBR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers Boost/SEPIC high dimming performance LED driver with four 200-mA channels 32-VQFN -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TPS92390 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-32 |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Output Current: | 200 mA |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Input Voltage Max: | 48 V |
| Topology: | Boost SEPIC |
| Operating Frequency: | 100 kHz to 2.2 MHz |
| Output Voltage: | 48 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Features: | I2C Control PWM Control |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimming: | PWM |
| Input Voltage: | 3 V to 48 V |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Output Type: | Open Drain |
| Product: | LED Lighting Driver |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 48 V |
| Type: | High Dimming |
HOT
REFILD8150DC15ASMDTOBO1
Brand:Infineon Technologies

SLD-80-12
Brand:MEAN WELL

STCS2ASPR
Brand:STMicroelectronics

TPS92622Q1EVM
Brand:Texas Instruments

150001
Brand:Wurth Elektronik

AL8860QMP-13
Brand:Diodes Incorporated

MAX25608EVSYS#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT3942EUFD#PBF
Brand:Analog Devices

AEK-CON-AFLVIP2
Brand:STMicroelectronics
A8519KLPTR-T
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






