Manufacturer No:HLMP-2800
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:LED Bars and Arrays
Description:LED Bars & Arrays Green Light Bar
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | LED Bars & Arrays |
| RoHS: | Details |
| Product: | LED Light Bars |
| Illumination Color: | Green |
| Wavelength: | 572 nm |
| Luminous Intensity: | 25 mcd |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.2 V |
| Series: | HLMP-2 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Length: | 8.89 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | LED Bars and Arrays |
| other: | 320 |
| Subcategory: | LED Indication |
HOT
ELM 1-9MMP
Brand:Bivar
WLS15PXRGB0640DSKQP
Brand:Banner Engineering

515-1306-0350F
Brand:Dialight
WLS70ZXW600DAQM
Brand:Banner Engineering

515-1305-0125F
Brand:Dialight

WLS27CWY-850DSQ
Brand:Banner Engineering
MLPS-RT-4-0206-00-2000-0000-F
Brand:Bivar

515-1304-1000F
Brand:Dialight
WLS27XDW570HSQ
Brand:Banner Engineering

DX1092/GN
Brand:Bulgin
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






