Manufacturer No:MAX14878AWA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC 5KV Isolated CAN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX14878 |
| Type: | High Speed CAN Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-Wide-8 |
| Data Rate: | 1 Mb/s |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Operating Supply Current: | 340 uA |
| ESD Protection: | 15 kV |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| other: | 280 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Unit Weight: | 0.210427 oz |
HOT
ADUM342E1WBRWZ
Brand:Analog Devices

MXL83101E-ADA-R
Brand:MaxLinear

MAX14431CAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22441CAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AD74115BCPZ
Brand:Analog Devices

TRSF3243EIPWR
Brand:Texas Instruments

TJA1124AHG/1Z
Brand:NXP Semiconductors

TPS25762CQRQLRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX22444FAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX14878WAWA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






