Manufacturer No:MAX33041EASA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC 3.3V 2Mbps CAN Transceiver with mid-range FP CMR and ESD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX33041 |
| Type: | High Speed CAN Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Data Rate: | 5 Mb/s |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Operating Supply Current: | 4.5 mA |
| ESD Protection: | 40 kV |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Interface Type: | CAN |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Pd - Power Dissipation: | 588.2 mW |
| Product: | CAN Transceivers |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
ISOW1412BDFMR
Brand:Texas Instruments

ISOUSB111DWXR
Brand:Texas Instruments

ISOW1412DFMR
Brand:Texas Instruments

MAX17841BGUE/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TJA1044BT/0Z
Brand:NXP Semiconductors
TCAN1463DYYRQ1
Brand:Texas Instruments

SI86S661BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI8663BB-B-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI86S661EC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ADUM341E1BRWZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






