Manufacturer No:TJA1057BT/0Z
Manufacturer:NXP
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC High-speed CAN transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TJA1057 |
| Type: | High Speed CAN Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-8 |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Product: | CAN Transceivers |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Part # Aliases: | 935423984431 |
HOT
THVD1439DR
Brand:Texas Instruments

MAX22444FAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ISO7021FD
Brand:Texas Instruments

MAX22506EAUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MXL83111E-ADA-R
Brand:MaxLinear

ADN4622BCPZ
Brand:Analog Devices

TCAN1043ATDRQ1
Brand:Texas Instruments
TLIN14313RGYRQ1
Brand:Texas Instruments

THVD2410VDRCR
Brand:Texas Instruments

SI86S620BC-IS
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






