Manufacturer No:SN65HVD3088ENSR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:RS-485 Interface IC
Description:RS-485 Interface IC Low-power half-duplex RS-485 transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | RS-485 Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-14 |
| Series: | SN65HVD3088E |
| Function: | Transceiver |
| Data Rate: | 200 kb/s |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Duplex: | Half Duplex |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Operating Supply Current: | 300 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| ESD Protection: | 15 kV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 VC to 5.5 V |
| Output Type: | Digital |
| Pd - Power Dissipation: | 276 mW |
| Product: | RS-485 Receivers |
| Product Type: | RS-485 Interface IC |
| Propagation Delay Time: | 700 ns |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | RS-485 Transceiver |
HOTISOW7721DFMR
Brand:Texas Instruments

ISO7021FD
Brand:Texas Instruments

THVD1439DR
Brand:Texas Instruments

RAA2S4251B5HNP#JA0
Brand:Renesas Electronics

SI86SW62BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ADUM341E1BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

TMDS1204IRNQT
Brand:Texas Instruments
ISOW7721FDFMR
Brand:Texas Instruments
PTN3222GMJ
Brand:NXP Semiconductors

SJA1124BHG/1Z
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






