Manufacturer No:TIOS102DRCR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Sensor Interface
Description:Sensor Interface Digital sensor output driver with low residual voltage and integrated surge protection 10-VSON -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Sensor Interface |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Operating Supply Current: | 1.5 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-10 |
| ESD Protection: | 8 kV 2 kV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TIOX1X2XEVM |
| Input Current: | 1.5 mA |
| Input Type: | Logic |
| Input Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Output Current: | 5 mA |
| Output Type: | LDO |
| Output Voltage: | 3.3 V |
| Product: | Digital Sensor Output Drivers |
| Product Type: | Sensor Interface |
| Series: | TIOS102 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
ADUM341E1BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

ADUM341E1BRWZ
Brand:Analog Devices

ISOW7741BDFMR
Brand:Texas Instruments

TPS25762CQRQLRQ1
Brand:Texas Instruments
ISOW7721DFMR
Brand:Texas Instruments

FT245RNQ-REEL
Brand:FTDI

SI86S663EC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI86SW41BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

ISOW7742FQDFMRQ1
Brand:Texas Instruments

TIOS1023DRCR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






