Manufacturer No:803347
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/60bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 60 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
040000200100
Brand:Industrial Shields

B88269X6310C011
Brand:EPCOS / TDK

040000100200
Brand:Industrial Shields

EZ08-D100-US
Brand:DIGI

CSNV700N-354
Brand:Honeywell
ASB160PS24
Brand:XP Power

TEMT6202FX01
Brand:Vishay Semiconductors

2838460000
Brand:Weidmuller

Mira220-2QC1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM

MTSMC-L1G2D
Brand:MultiTech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






