Manufacturer No:TFM322512ALMAR10MTAA
Manufacturer:TDK
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 0.10uH 20% 83Ohm 1MHz 14A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Thin Film Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 14 A |
| Maximum DC Resistance: | 8 mOhms |
| Saturation Current: | 14 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Height: | 1.2 mm |
| Core Material: | Metal |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | TFM-ALMA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK |
| Core Type: | Molded |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 1 MHz |
| other: | 2000 |
| Termination: | Flexible (Soft) |
HOT
VLS5030EX-4R7M-D
Brand:TDK

VLBUC12060120R15LF3
Brand:TDK

VLBUC12060120R12LF3
Brand:TDK

SRN6028C-R90Y
Brand:Bourns

SRN4012BTA-1R2M
Brand:Bourns

0603CS-R12XGRW
Brand:Coilcraft

SRN4012BTA-5R6M
Brand:Bourns

74439346010
Brand:Wurth Elektronik

0603HP-R33XGRW
Brand:Coilcraft

TFM322512ALMAR10MTAA
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






