Manufacturer No:LBCNF2012KKT1R0MAD
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 1uH 85mOhm 20% 2.7A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Inductance: | 1 uH |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.25 mm |
| Height: | 1.25 mm |
| Core Material: | Metal |
| Series: | LBCN |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TAIYO YUDEN |
| Core Type: | Multilayer |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | MCKK2012T1R0M8CD |
HOT
XFL2010-473MEC
Brand:Coilcraft

TMS322512ALM-100MTAA
Brand:TDK

SRN4012BTA-1R2M
Brand:Bourns

TMS322512ALM-R10MTAA
Brand:TDK

PLEA85DCAR47M-1PT00
Brand:TDK

TMS322512ALM-R47MTAA
Brand:TDK

SRN6028C-3R0Y
Brand:Bourns

SRN3010C-1R5M
Brand:Bourns

XFL2010-223MEC
Brand:Coilcraft

SPB1007-R22M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






