Manufacturer No:VLS5030EX-4R7M-D
Manufacturer:TDK
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 4.7uH 20% 100kHz 0.040ohm 3.3A AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 4.7 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Resistance: | 40 mOhms |
| Saturation Current: | 3.3 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 5.3 mm |
| Width: | 5 mm |
| Height: | 3 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | VLS-EX-D |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Automotive |
| Brand: | TDK |
| Core Type: | Wirewound |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination: | Standard |
HOT
0805CS-472XJRC
Brand:Coilcraft

74439346018
Brand:Wurth Elektronik

SRN6028C-6R0M
Brand:Bourns

TMS322512ALM-R10MTAA
Brand:TDK

0603CS-3N3XGRW
Brand:Coilcraft

SRN4012BTA-470M
Brand:Bourns

74439369150
Brand:Wurth Elektronik

PLEA85DCAR47M-1PT00
Brand:TDK

XFL2010-601MEC
Brand:Coilcraft

XFL2010-224MEC
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






