Manufacturer No:5788516-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:IEEE 1394 Connectors
Description:IEEE 1394 Connectors 6P RECPT R/A T/H BLK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | IEEE 1394 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | IEEE 1394 Connectors |
| Connector Type: | IEEE 1394 Receptacle Right Angle |
| Number of Positions: | 6 Position |
| Pitch: | 2 mm |
| Contact Plating: | Gold |
| Gender: | Receptacle |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Insulator Color: | Black |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Product Type: | IEEE 1394 Connectors |
| Standard: | IEEE 1394 |
| other: | 2178 |
| Subcategory: | IEEE 1394 Connectors |
| Type: | Audio and Video Connectors |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
5787956-1
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

53460-0619
Brand:Molex

1734290-1
Brand:TE Connectivity

3E106-2230KV
Brand:3M Electronic Solutions Division

JE18
Brand:Amphenol Socapex

927
Brand:Keystone Electronics

09120013071
Brand:HARTING

929
Brand:Keystone Electronics

930
Brand:Keystone Electronics
EHFW800X2
Brand:Switchcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






