Manufacturer No:SDL-105-G-19
Manufacturer:Samtec
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets .100" Low Profile Double Row Screw Machine Socket Strip
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 10 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Low Profile Machined Socket Strips |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Through Hole |
| Contact Plating: | Gold |
| Row Spacing: | 2.54 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | SDL |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Samtec |
| Contact Material: | Beryllium Copper |
| Housing Material: | Polyester |
| Lead Length: | 1.58 mm |
| Mounting Style: | Straight Pin |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 44 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.001411 oz |
HOT
3-330808-8
Brand:TE Connectivity

2-1437514-0
Brand:TE Connectivity / AMP

3-331272-4
Brand:TE Connectivity / AMP

5050865-6
Brand:TE Connectivity / AMP

2-2129710-6
Brand:TE Connectivity

940-44-032-24-000000
Brand:Mill-Max

2-5050871-3
Brand:TE Connectivity

54020-32030LF
Brand:Amphenol FCI

2299804-1
Brand:TE Connectivity

1-50871-8
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






